Uzm.Psk.Atifet KARAKAŞ

Atifet KARAKAŞ 1986 Çorum doğumludur.

Uzman Psikolog Atifet KARAKAŞ Kimdir?

Atifet KARAKAŞ 1986 Çorum doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Çorum’da tamamladıktan sonra Lisans eğitimini Ufuk Üniversitesi Psikoloji bölümü, Yüksek Lisansını yine Ufuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gelişim Psikolojisi Ana Bilim Dalında tamamlamıştır. Şuanda Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Yüksek Lisans Eğitimine devam etmektedir. Çorum’da Özel Bilgetürk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde zihinsel ve Fiziksel engelli, otistik çocuklar ve aileleriyle çalışmaktadır.

CİTEB’den Cinsel Terapi ve Aile Danışmanlığı Eğitimi, İnsan Danışmanlıkdan Hipnoz Eğitimi ve EFT Emotional Freedom Technique – Duygusal Özgürlük Tekniği eğitimi, Compos Mentis Psikiyatri Araştırma ve Eğitim Merkezinde Bilişsel(kognitif) ve Davranış terapileri eğitimi, Özel Bilted Psikiyatri&Psikoterapi Polikliniğinden Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri(MMPI) Uygulama ve Değerlendirme kursu eğitimi, Panadost Panik Atak ve Anksiyete Dostları Derneğinden Panik Bozukluk Eğitimi, Psikolojik Testler Derneği Bünyesinde Düzenlenen Goodenough-Harris Bir Adam Çiz Testi, Gelişimsel Değerlendirme eğitimine katılarak; Metropolitan Okul Olgunluğu testi, Benton Görsel Algı ve Hafıza Testi İle Bender-Gestalt Psikomotor Algı ve Koordinasyon testi uygulaması puanlaması ve rapor düzenlenmesi eğitimi almıştır. Bireysel, çift ve grup terapileri yapmaktadır. Ülkemizde büyük bir eksiklik ve ihtiyaç olduğuna inandığı cinsel terapi ve evlilik terapisi, depresyon, sınav kaygısı, Özgüven eksikliği, Panik atak, sosyal fobi, anksiyete (kaygı) bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk (Tekrarlayan takıntı ve zorlantı belirtileri) ve uyku, yeme ve kişilik bozuklukları konusunda çalışmaktadır.

Her insanın zaman zaman kendi başına üstesinden gelemediği sorunlar olabilir ve bir uzman desteğine ihtiyaç duyabilir. Bu çok normal bir durumdur. Korkmanıza ve endişelenmenize gerek yok. Bir terapiste başvurmaya çekinmeyin, terapi hayatınıza çok şey katacaktır. Psikoterapi kendinize verebileceğiniz en güzel hediyedir.