Hakkımızda

Yaşamımız boyunca farklı zamanlarda ciddi problemlerle de karşılaşabilir, üstesinden gelebilmekte çaresiz hissedebiliriz.

Hakkımızda

Ruh sağlığının sağlıklı olmanın vazgeçilmez bir parçası olması bilinci ile 2011 yılında kurduğumuz Destek Bireysel Terapi ve Aile Danışmanlığı, Uzman Psikolog Atifet KARAKAŞ tarafından  çocuk, ergen ve yetişkinlere hizmet vermektedir. "Hastalık yoktur hasta vardır" ilkesinden yola çıkarak, kişinin tekliğini, bilimselliği ve etik değerleri temel alarak en etkili şekilde yardımcı olabilmeyi ve hizmet verebilmeyi amaçlamaktayız. Bu amaca yönelik olarak kurumumuzda  psikoterapi, hipnoterapi, psikometrik ölçümler (testler, ölçekler vb.), ile bireysel danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Bireysel hizmetlerimizin yanı sıra kurumlara yönelik danışmanlık ve eğitimler ile gönüllü olarak yer aldığımız topluma yönelik sosyal sorumluluk projesi alanlarında da aktif çalışmalarda bulunmaktayız.

Çalışmalarında güven ve gizlilik, hastaya faydalı olma, bilimsel ve güncel gelişme ve yaklaşımlar benimseme gibi temel ilkeleri benimseyen uzman kadromuz sizlere en iyi biçimde yardımcı olmak adına koordineli olarak çalışmakta ve terapi planları titizlikle oluşturulmaktadır.


Çağımızda fizyolojik rahatsızlıkların dışında modern şehir hayatı, buna bağlı olarak sosyal ilişkilerin zayıflaması, ekonomik ve sosyal sorunlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı bireylerin psikolojik desteğe duyduğu ihtiyaç hızla artmaktadır. Güncel yaşam içinde hiç problemin olmaması veya yüzde yüz mutluluk şüphesiz ki olağan değildir. Yaşamımız boyunca farklı zamanlarda ciddi problemlerle de karşılaşabilir, üstesinden gelebilmekte çaresiz hissedebiliriz. Bu zamanlarda profesyonel destek almak en kısa zamanda ve etkili biçimde problemin ortadan kalkmasında en doğru adım olacaktır.

Çorum da Destek Bireysel Terapi ve Aile Danışmanlığı bu anlamda  Yetişkin, Ergen ve Çocuk  Uzman Psikologları ile nitelikli, modern bir alt yapıyla Çorum'da hizmet vermektedir.